DARMOWA DOSTAWA I WYMIANA OD 399 ZŁ

Jak dbać o lniane rzeczy? 0
Jak dbac o lniane rzeczy?

Jak dbać o lniane rzeczy?

Dlaczego Len?

Jest wiele tkanin, ale Len tylko jeden, ma unikalne właściwości, dzięki czemu jest…najlepszym wyborem zarówno jako tkanina, w którą ubieramy siebie i swoich najbliższych, jak i materiał, z którego powstają najlepsze pościele i poduszki. Len to naturalna tkanina, która jest trzy razy mocniejsza i pięć razy bardziej odporna niż bawełna. Len jest przeciwgrzybiczy oraz antyalergiczny, dzięki czemu jest to idealny materiał dla dzieci, oraz osób z wrażliwą skórą. Po każdym praniu len staje się bardziej miękki i mniej pomarszczony, dzięki czemu nasze lniane rzeczy z czasem szlachetnieją. Len nie żółknie, ale staje się coraz jaśniejszy wraz z upływem czasu, Len jest odporny na statyczny ładunek elektryczny, dzięki czemu nigdy nas nie „kopnie”. Bardzo szybko nabiera wilgoci oraz równie szybko schnie, dzięki czemu to wspaniała tkanina na pościele, poduszki, rożki niemowlęce, bo dzięki tym właściwościom len grzeje nas w zimne noce oraz chłodzi w upalne letnie dni.

Len wytwarza najlepszy „mikroklimat” dla skóry, jest bardzo przewiewny i świetnie absorbuje wilgoć wciąż pozostając suchym. Len może przyjąć wilgoć do 20% swojej wagi i wciąż pozostawać suchym w dotyku, dzięki czemu w lnianych ubraniach czujemy się komfortowo w upalne dni. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla małych dzieci, których skóra mocno reaguje na podrażnienia i odparzenia, oraz dla osób z problemami skórnymi. Len to nie tylko komfort i wygoda, ale także ponadczasowy sznyt i styl oraz oznaka świadomego wyboru.

Len - jak dbać?

Len to najbardziej naturalna i ekologiczna tkanina znana od tysięcy lat, z której w głównej mierze powstają nasze produkty, ale aby przez długi czas cieszyć się wysoką jakością lnianych wyrobów i wspaniałą charakterystyką materiału, jaką oferuje len trzeba pamiętać o kilku sprawach, poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki dotyczące pielęgnacji naszych lnianych wyrobów.

Pranie:

Wyroby z lnu można prać zarówno ręcznie jak i w pralce. Używając pralki należy pamiętać, aby wybrać delikatny program prania i nie przeładowywać pralki, tak aby lniane rzeczy mogły swobodnie przemieszczać się w bębnie, dzięki czemu ograniczymy powstawanie zagnieceń. Używaj delikatnych detergentów, najlepiej w formie płynów. Pamiętaj, aby prać razem rzeczy podobne kolorystycznie, wagowo oraz wymagające podobnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Suszenie:

Len można suszyć zarówno maszynowo jak i w tradycyjny sposób, po praniu lniane rzeczy są mocno pogniecione, dlatego uprane i pomięte produkty z lnu należy dobrze rozwiesić, ponieważ len bardzo szybko schnie trzeba pamiętać o tym, aby w odpowiednim czasie zdjąć je z suszarki kiedy jeszcze są lekko wilgotne, w przeciwnym wypadku będzie je trudno rozprasować. Pamiętaj, że każdy lniany produkt zachowuje się trochę inaczej, sprawdzaj na metce czy można daną rzecz włożyć do suszarki. Produkty lniane z wypełnieniem takie jak rożki niemowlęce, pościele itp., należy suszyć naturalnie, rozłożone na płasko, aby uniknąć zniekształceń.

Prasowanie:

Lniane rzeczy najlepiej prasować kiedy tkanina jest lekko wilgotna, wtedy będzie się ją dużo łatwiej prasować, najlepiej prasować na “lewej” stronie, w ten sposób możemy uchronić włókna po widocznej stronie przed błyszczeniem, nadmierną gładkością oraz zmianami koloru. Używaj gorącego żelazka (3 kropki) wraz z parą, aby przeprasować zagniecenia. Pozostaw tkaninę po prasowaniu lekko wilgotną i powiesić w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu do całkowitego wyschnięcia.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl