DARMOWA DOSTAWA OD 399 ZŁ

Bezpieczeństwo

 

 

Bezpieczeństwo naszych produktów to dla nas priorytet. Każdy produkt marki Bobole jest starannie sprawdzany na każdym etapie produkcji. Dzięki temu że nie zlecamy produkcji zewnętrznym firmom - wszystkie nasze produkty powstają w naszej pracowni - możemy ściśle kontrolować jakość i bezpieczeństwo naszych produktów. Wszystkie nasze dzieła powstają ręcznie w Polsce, a materiały użyte do ich wytworzenia posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Poniżej przeczytasz więcej o naszych materiałach oraz certyfikatach które posiadają. Na stronie każdego produktu są wyszczególnione konkretne materiały oraz certyfikaty materiałów użytych do produkcji konkretnej rzeczyMATERIAŁY:

w BOBOLE kochamy Len! -ponieważ tkanina ta ma wiele wspaniałych cech. Ma właściwości przeciwgrzybicze oraz antyalergiczne dzięki czemu jest to idealny materiał dla dzieci oraz osób z wrażliwą skórą. Dodatkowo Len ma tą wspaniałą cechę, jest higroskopijny -  bardzo szybko nabiera wilgoci oraz równie szybko schnie. Dzięki tym właściwościom len grzeje nas w zimie oraz chłodzi w upalne letnie dni.

 

Len wytwarza najlepszy “mikroklimat” dla skóry , jest bardzo przewiewny i świetnie absorbuje wilgoć. Może przyjąć wilgoć aż do 20% swojej wagi i wciąż pozostawać suchym w dotyku, dzięki czemu spanie w lnianej pościeli czy ubieranie lnianej odzieży to komfort i wygoda od której można się uzależnić. Len to także ponadczasowy sznyt i styl oraz oznaka świadomego wyboru.

 

Bawełna organiczna - przy jej uprawie nie stosuje się chemii syntetycznej, jedynie naturalne metody uprawy.  Włókna barwi się przy użyciu ekologicznych i naturalnych barwników. Ponieważ bawełna organiczna jest wolna od szkodliwej chemii jest także polecana dla delikatnej skóry dzieci, czy osób ze skłonnościami do podraznień.

 

Konopie to jedne z najbardziej ekologicznych tkanin na świecie. Uprawa ich nie wymaga zbyt wiele wody (połowę mniej niż bawełna) ani stosowania pestycydów, wypierają chwasty, kontrolują erozję gleby i wytwarzają tlen. Jest to odnawialny surowiec uprawiany w zaledwie 100 dni i wykorzystywany w procesie produkcji w 100%: nasiona do produkcji oleju i suplementów diety, a łodygi przerabiane są na włókna. Konopie mają miękkość bawełny jednak są dużo trwalsze, dzięki czemu materiał ten jest bardziej wytrzymały, a doskonale wiem jak szybko dzieciaki są w stanie niszczyć ubrania ;) . Dodatkowo konopie są bardzo przewiewne i naturalne.CERTYFIKATY:

 

OEKO-TEX 100 - to certyfikat który daje pewność że materiał został przebadany i jest bezpieczny pod kątem użycia niebezpiecznych substancji chemicznych w procesie pozyskiwania surowca, czy barwienia materiału.Tkaniny lniane oraz dzianiny bawełniane z których szyjemy są zgodne z tymcertyfikatem, dlatego możesz mieć pewność że materiały których używamy są bezpieczne.

Certyfikat GOTS:  Global Organic Textile Standard - międzynarodowy standard, który opowiada się za przyjaznym dla środowiska i odpowiedzialnym społecznieoraz etycznym łańcuchem produkcji tekstyliów. Oznacza że materiał został wyprodukowany zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej oraz w sposób ekologiczny. Te zasady to m.in. używanie włókien roślin z upraw ekologicznych, brak w procesie produkcji substancji szkodliwych dla środowiska lub toksycznych czy wprowadzenie płacy minimalnej pracowników pracujących na uprawach. Na żadnym etapie pozyskiwania surowca i wyrobu produktu nie jest wykorzystywana praca dzieci. 


Certyfikat Bezpieczne dla Dziecka , Certyfikat ten potwierdza że materiał użyty do produkcji jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Zaświadcza że skład surowcowy jest odpowiedni dla określonego przeznaczenia wyrobu i wieku dziecka, a materiał nie zawiera substancji chemicznych uznawanych za szkodliwe.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl