zapisz się do newslettera i odbierz rabat -7% na pierwsze zakupy

Bezpieczeństwo

 

 

Bezpieczeństwo naszych produktów to dla nas priorytet. Każdy produkt marki Bobole jest starannie sprawdzany na każdym etapie produkcji. Dzięki temu że nie zlecamy produkcji zewnętrznym firmom - wszystkie nasze produkty powstają w naszej pracowni - możemy ściśle kontrolować jakość i bezpieczeństwo naszych produktów. Wszystkie nasze dzieła powstają ręcznie w Polsce, a materiały użyte do ich wytworzenia posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Poniżej przeczytasz więcej o naszych materiałach oraz certyfikatach które posiadają. Na stronie każdego produktu są wyszczególnione konkretne materiały oraz certyfikaty materiałów użytych do produkcji konkretnej rzeczyMATERIAŁY:

w BOBOLE kochamy Len! -ponieważ tkanina ta ma wiele wspaniałych cech. Ma właściwości przeciwgrzybicze oraz antyalergiczne dzięki czemu jest to idealny materiał dla dzieci oraz osób z wrażliwą skórą. Dodatkowo Len ma tą wspaniałą cechę, jest higroskopijny -  bardzo szybko nabiera wilgoci oraz równie szybko schnie. Dzięki tym właściwościom len grzeje nas w zimie oraz chłodzi w upalne letnie dni.

 

Len wytwarza najlepszy “mikroklimat” dla skóry , jest bardzo przewiewny i świetnie absorbuje wilgoć. Może przyjąć wilgoć aż do 20% swojej wagi i wciąż pozostawać suchym w dotyku, dzięki czemu spanie w lnianej pościeli czy ubieranie lnianej odzieży to komfort i wygoda od której można się uzależnić. Len to także ponadczasowy sznyt i styl oraz oznaka świadomego wyboru.

 

Bawełna organiczna - przy jej uprawie nie stosuje się chemii syntetycznej, jedynie naturalne metody uprawy.  Włókna barwi się przy użyciu ekologicznych i naturalnych barwników. Ponieważ bawełna organiczna jest wolna od szkodliwej chemii jest także polecana dla delikatnej skóry dzieci, czy osób ze skłonnościami do podraznień.

 

Konopie to jedne z najbardziej ekologicznych tkanin na świecie. Uprawa ich nie wymaga zbyt wiele wody (połowę mniej niż bawełna) ani stosowania pestycydów, wypierają chwasty, kontrolują erozję gleby i wytwarzają tlen. Jest to odnawialny surowiec uprawiany w zaledwie 100 dni i wykorzystywany w procesie produkcji w 100%: nasiona do produkcji oleju i suplementów diety, a łodygi przerabiane są na włókna. Konopie mają miękkość bawełny jednak są dużo trwalsze, dzięki czemu materiał ten jest bardziej wytrzymały, a doskonale wiem jak szybko dzieciaki są w stanie niszczyć ubrania ;) . Dodatkowo konopie są bardzo przewiewne i naturalne.CERTYFIKATY:

 

OEKO-TEX 100 - to certyfikat który daje pewność że materiał został przebadany i jest bezpieczny pod kątem użycia niebezpiecznych substancji chemicznych w procesie pozyskiwania surowca, czy barwienia materiału.Tkaniny lniane oraz dzianiny bawełniane z których szyjemy są zgodne z tymcertyfikatem, dlatego możesz mieć pewność że materiały których używamy są bezpieczne.

Certyfikat GOTS:  Global Organic Textile Standard - międzynarodowy standard, który opowiada się za przyjaznym dla środowiska i odpowiedzialnym społecznieoraz etycznym łańcuchem produkcji tekstyliów. Oznacza że materiał został wyprodukowany zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej oraz w sposób ekologiczny. Te zasady to m.in. używanie włókien roślin z upraw ekologicznych, brak w procesie produkcji substancji szkodliwych dla środowiska lub toksycznych czy wprowadzenie płacy minimalnej pracowników pracujących na uprawach. Na żadnym etapie pozyskiwania surowca i wyrobu produktu nie jest wykorzystywana praca dzieci. 


Certyfikat Bezpieczne dla Dziecka , Certyfikat ten potwierdza że materiał użyty do produkcji jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Zaświadcza że skład surowcowy jest odpowiedni dla określonego przeznaczenia wyrobu i wieku dziecka, a materiał nie zawiera substancji chemicznych uznawanych za szkodliwe.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl